Ako si vybrať manikérku?

V súčasnosti je už takmer nevyhnutné, aby každá žena bola upravená. Samozrejme, týka sa to aj vašich rúk a nechtov. Preto vám poskytneme pár dobrých rád, ako si vybrať tú správnu manikérku.

V prvom rade si prejdite vaše požiadavky. Či už ide o lokalitu, prostredie alebo cenu. Nie je podmienkou, že manikérka na voľnej nohe je známkou zlej práce a tak isto nemusí platiť, že v renomovanom salóne vám budú poskytnuté tie najlepšie služby.

Najlepšie je asi riediť sa referenciami, to znamená na vlastné oči vidieť prácu danej manikérky. Ak je s ňou spokojná vaša známa, kamarátka či sestra, je veľká pravdepodobnosť, že bude vyhovovať aj vám.

 

Čo si všímať?

Podstatné je všimnúť si vzhľad nechtov, ktoré musia byť hladké, lesklé (príp. aj matné – v závislosti od dizajnu) a gél, akryl nesmie byť zatečený pri koži! Správna manikérka by mala vedieť prispôsobiť tvar nechtov vášmu lôžku, to znamená, že nechty nesmú byť príliš široké, ani príliš úzke. Francúzska manikúra musí mať pekný vykrojený tvar, nie zrezaný (pokiaľ teda nejde o avantgardnú manikúra).

Každá manikérka má svoj štýl, ktorý sa nemusí páčiť každému. Ak však spĺňa podmienky kvalitnej modeláže, je už len na vás, čomu dáte prednosť. Či extravagancii alebo prirodzenému vzhľadu.

Pod článkom nájdete pár fotografii aj mojich kolegýň a verte, že takto krásne nechty vyzerať nemajú. Viac fotografií nájdete v galérii.

Takto vymodelované nechty, žiaľ, nespĺňajú základné požiadavky, ako je trvanlivosť a ani nemajú žiadnu estetickú hodnotu. Prepilované začervenané lôžka, nechty s tvarom plutvy, hrboly, rovná francúzska určite nie je to, čím sa chcete pýšiť.

Mali by ste vedieť, že…

Gel alebo akryl musí byť vždy pred nanesením finálneho lesku dotvarovaný. Ak to vaša manikérke nerobí, okráda vás. A to nielen o peniaze, ale najmä o radosť z krásnych nechtov.

Kvalitné materiály nežltnú! Je však len na manikérke, aký materiál bude používať. V géle i akryle sú priepastné rozdiely v cene, ale i kvalite.

Nechty vymodelované za hodinu nemajú s kvalitnou prácou nič spoločné. Ak vám manikérka sľubuje, že nebude u nej sedieť 2 hodiny, ale nové nechty vám spraví za hodinku, verte, že niekde sa stala chyba a budete oklamaná – a to na úkor kvality alebo vzhľadu.

Bežná modelácia nových nechtov trvá cca 1,5 – 2 hodiny. Samozrejme, zložitejšia modelácia a nail-art môže trvať dlhšie.

Od manikérky by ste nemali odchádzať s porezanou kožtičkou okolo nechtov. Správnou technikou a precíznou prácou sa nehodám predísť dá. Ak však vidíte, že manikérka pracuje rýchlo, nedáva si pozor, vedzte, že jej nejde o kvalitu, ale o kvantitu. Poznáte to: práca chvatná, málo platná…

Dostatočným varovaním by pre vás mala byť aj podozrivo nízka cena. Tieto ceny sú však klamlivé. Niekto, kto robí nechty za pár drobných, nemôže používať aj kvalitný materiál. O tomto sa však dočítate v článku „Pred čím byť obozretný“.

Prajeme šťastnú ruku pri výbere manikérky.

 

1424568_602185206505490_279484548_n 1452442_602185223172155_1041497499_n 1460985_602185253172152_1890124395_n

Rozdiel v 45 minútovej a 2 hodinovej práci

Rozdiel v 45 minútovej a 2 hodinovej práci

 

 

13.05.2014