Pred čím byť obozretný?

 

Niekedy umelé nechty nedržia tak, ako by mali. Dôvodov môže byť mnoho, ako je zlá aplikácia, ochorenie zákazníčky, stres, menopauza či menštruácia. Preto je dôležité, aby každá klientka vo vlastnom záujem oboznámila manikérku s príp. ochoreniami (štítna žľaza,  diabetes a pod.).

Môže sa vyskytnúť alergia na materiál, či vznik mykotickej infekcie. Preto je opäť nevyhnutné oboznámiť zákazníčku o príp. komplikáciách.

Ak dôjde k prasknutiu, zlomeniu nechta, ihneď oboznámte o tom svoju manikérku. Nikdy si to neopravujte sama, nakoľko si môžete spôsobiť práve vyššie uvedenú mykózu.

 

„Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali lacné veci“

Veľmi dôležité je vybrať si kvalifikovanú manikérku, ktorá vie, čo robí a pracuje s kvalitným  materiálom! Niekedy je lepšie si priplatiť, než potom banovať. Netvrdíme, že je to pravidlo, ale ak vám niekde vymodelujú nechty za smiešnu cenu, môžete si byť isté, že materiál, s ktorým pracujú, nie je  kvalitný.

V poslednej dobe sa najviac hovorí o manikérskych službách pochádzajúcich z Ázie. Samozrejme, slová chvály to nie sú. Je na každej klientke, aký salón si vyberie, my však uvedieme pár faktov o týchto salónoch (samozrejme, netvrdíme, že sú také všetky).

Na takomto mieste vám vymodelujú na prvý pohľad naozaj krásne nechty. Je jedno, či sa rozhodnete pre gélové či akrylové nechty. Navyše, bez problémov vám na ne nakreslia hocičo. Budete si myslieť, ako dobre ste urobili, že ste zašli tam, veď máte nádherné nechty a ešte aj o polovicu lacnejšie, ako v hociktorom inom nechtovom štúdiu. Áno, ale to všetko len do času.

V ázijských salónoch totiž väčšinou používajú tie najlacnejšie  materiály, ktoré sú jedovaté, majú agresívne zloženie a leptavé účinky. Predovšetkým akryl, ktorý obsahuje chloran sodný.  Mnoho už bývalých klientiek týchto salónov opisuje výrazne nepríjemný zápach, ktorý vzniká pri brúsení nechtov.

Pri modelovaní používajú toxický materiál, ktorý je v Európe zakázaný! Obsahujú magresívny methymetacrylát (MMA), preto nechtárky v týchto salónoch pracujú s rúškami. Nie, nemyslite si, že ide o hygienu z ich strany. Ony sa len chránia pred toxickými výparmi. To, že na vás použili tento materiál, zistíte aj samy. Poznávacím znamením MMA je fakt, že hneď, ako stvrdne, získa mliečne zafarbenie a nechty sú zažltnuté. MMA sa používa v stavebníctve a môže spôsobiť dýchacie problémy, alergie, ekzémy, ba dokonca ohrozenie plodnosti.

Avšak nejde len o materiál, ale aj o samotnú prácu. Nakoľko im nejde o kvalitu, ale o kvantitu, so svojou prácou sa veľmi „nepiplajú“. Bez problémov brúsia a brúsia, až sa niekedy prebrúsia až do krvi, zničia necht a s brúskou nemaj problém zájsť až ku koži.

Čo sa týka dezinfekcie, s ňou to tiež nie je ružové. A práve preto je mnoho klientiek nešťastných z mykózy, ktorú im vypestovali.

Preto pracujeme s kvalitným materiálom. Sme si vedomí, že niečo, čo je lacné, väčšinou nie je dobré. Netvrdíme, že to je tak vždy, ale uprednostňujeme tovar z USA, pred tovarom z Číny a Poľska.

 

Ak slová nestačia, pozrite si fotky – avšak naozaj len pre silné žalúdky.

untitledMMA_Nail

nehty

 

 

 

 

Zdroje:

www.vysetrenie.zoznam.sk

www.protivna-blondyna.cz

 

12.05.2014